ISPARTA ÖLÇME DEĞERLENDİRME MERKEZİ

ONLİNE TARAMA SINAVI

ONLİNE TARAMA SINAVI

Isparta İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzce 8. sınıf öğrencilerimizin çalışmalarına destek olmak amacıyla Online Kazanım Tarama Sınavı hazırlanmıştır. Sınav Google Form üzereinden uygulanacaktır. Sınavda Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, İngilizce ve Din Kültürü ve Ahlak Billgilisi derslerinden, toplam 60 soru yer almaktadır. Sorular ilimizde görev yapan öğretmenlerimiz tarafından hazırlanmıştır.

Sınava katılmak isteyen öğrencilerimiz aşağıdaki linki kullanarak giriş yapabileceklerdir. Öğrencilerimiz giriş yaptıktan sonra sorulara ait olduğunu düşündükleri cevapları seçmeleri, boş bırakmak istedikleri sorular içinde "BOŞ" seçeneğini işaretlemeleri gerekmektedir. Sınav 12.00'de başlayacak ve 90 dakika sürecektir. Sınav ekranı bu süre boyunca açık kalacak ve 90 dakika sonunda yani 13.30'da kapatılacaktır. Dolayısıyla saat 13.30'dan önce mutlaka tüm işaretlemelerin yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde sınav değerledirilemeyecektir.

Sınavda yanlış cevaplar doğru sayısını etkilemeyecektir. Sınav sonunda herhangi bir sıralama işlemi yapılmayacaktır.  Sınav sonunda öğrencilerimiz doğru ve yanlış sayılarını, yanlış yaptıkları sorulara ait çözümleri görebilecektir. Saat 14.00'den itibaren Isparta MEM TV youtube kanalında, öğretmenlerimiz tarafından sınav soruları çözülecektir. Sınava ait istatistiksel bilgiler ispartaodm.meb.gov.tr adresinden paylaşılacaktır. 

 

 

Sınav Tarihi: 1 Haziran 2020 Pazartesi

Sınav Saati: 12.00

Süre :90 dakika

 

İstiklal Mah. 105 cad.No54 Merkez/ISPARTA - 02462238787

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.