ISPARTA ÖLÇME DEĞERLENDİRME MERKEZİ

Isparta İl Milli Eğitim Müdürlüğü Konu Soru Dağılım Tabloları Yayımlandı

Isparta İl Milli Eğitim Müdürlüğü Konu Soru Dağılım Tabloları Yayımlandı

Millî Eğitim Bakanlığı Ölçme ve Değerlendirme Yönetmeliği  09/09/2023 tarihinde 32304 sayılı resmi gazetede yayımlanmıştır . Yönetmelikte belirtilen ülke, il/ilçe ve okul genelinde yapılacak sınavlarla ilgili gerçekleştirilen toplantılarda il sınıf/alan zümre başkanlarımızla "Konu Soru Dağılım Tabloları" oluşturulmuştur.

Millî Eğitim Bakanlığının hazırladığı örnek konu soru dağılım tabloları rehber kabul edilerek il/ilçe ve okullarda yapılacak olan ortak sınavlarda kullanılmak üzere konu soru dağılımları ilçe zümre başkanları ve Ölçme Değerlendirme Merkezi tarafından belirlenmiş ve farklı senaryolar oluşturulmuştur. Okul geneli yapılacak ortak yazılı sınavlarda öğretmenlerimiz okul ve öğrenci durumlarını gözeterek seçtikleri senaryoya göre konu soru dağılım tablolarındaki kazanım ve soru sayılarını dikkate alarak açık uçlu sorularla sınavlarını uygulayacaktır.

6. sınıflar Türkçe ve Matematik, 9. sınıflar Türk Dili ve Edebiyatı ile Matematik derslerinin 1. dönem 2. yazılı sınavları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ülke genelinde ortak yapılacağı için bu sınavlara ait konu soru dağılım tabloları ayrıca paylaşılacaktır.

Aşağıdaki linkleri kullanarak konu soru dağılım tablolarına, sınavlarla ilgili sıkça sorulan sorulara ve örnek yazılı sorularına ulaşabilirsiniz.

 

Konu soru dağılım tablolarına ulaşmak için tıklayınız. 

Sınavlarla ilgili sıkça sorulan sorular için tıklayınız.

Yazılılara ilişkin örnek soru kitapçıkları için tıklayınız.

İstiklal Mah. 105 cad.No54 Merkez/ISPARTA - 02462238787

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.